Οι εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων των σπουδαστών για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2011 - 12 (εκτός των Νεοεισαγομένων οι οποίοι έχουν ήδη κάνει την εγγραφή τους) θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά (PIN) από τηνΠαρασκευή 04.11.2011 έως και την Κυριακή 13.11.2011.
Καλωσορίσατε Στο Επίσημο Blog της Πανελλήνιας Αγωνιστικής Σπουδαστικής Παράταξης του τμήματος Πολιτικών Δομικών Έργων του Τ.Ε.Ι. Πειραιά.
Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2011
Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2011
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011--> 12:00-14:00
ΤΡΙΤΗ 1/11/2011--> 12:00-14:00
ΤΕΤΑΡΤΗ 2/11/2011--> 12:00-14:00
Αιθ: Β121
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011--> 12:00-14:00
ΤΡΙΤΗ 1/11/2011--> 12:00-14:00
ΤΕΤΑΡΤΗ 2/11/2011--> 12:00-14:00
Αιθ: Β121
Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2011
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Η διδασκαλία της θεωρίας Υδραυλική θα ξεκινήσει την Τετάρτη, 02.11.2011 σύμφωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Το πρώτο μάθημα του εργαστηρίου Τεχνικής Γεωλογίας θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 01.11.2011 σύμωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Η διδασκαλία του εργαστηρίου Υδραυλικής θα ξεκινήσει από την επόμενη εβδομάδα 31.10.2011, σύμφωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Το πρώτο μάθημα θεωρία Τοπογραφία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 27.10.2011. Ειδικά για τη συγκεκριμένη γορά θα γίνει 08.00 - 09.00.
Η διδασκαλία της θεωρίας Υδραυλική θα ξεκινήσει την Τετάρτη, 02.11.2011 σύμφωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Το πρώτο μάθημα του εργαστηρίου Τεχνικής Γεωλογίας θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 01.11.2011 σύμωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Η διδασκαλία του εργαστηρίου Υδραυλικής θα ξεκινήσει από την επόμενη εβδομάδα 31.10.2011, σύμφωνα με το ορολόγιο πρόγραμμα.
Το πρώτο μάθημα θεωρία Τοπογραφία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 27.10.2011. Ειδικά για τη συγκεκριμένη γορά θα γίνει 08.00 - 09.00.
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
ΤΡΙΤΗ 1/11/2011
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΚΤΙΡΙΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 25/10/2011
ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ ΙΙ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ ΙΙΙ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΘΕΜΕΛΙΩΣΕΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2011
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ ΙΙΙ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΘΕΜΕΛΙΩΣΕΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2011
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΕΤΥΛ
Τ.Ε.Ι. ΠΕΙΡΑΙΑ,ΣΤΕΦ,Τμ.ΦΧ-ΤΥ,Τομ.Χ-ΤΥ
Έλεγχος ποιότητας και Τεχνολογία Δομήσιμων Υλικών
Β΄ Πολιτικών Δομικών Έργων
Έλεγχος ποιότητας και Τεχνολογία Δομήσιμων Υλικών
Β΄ Πολιτικών Δομικών Έργων
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Οι σπουδαστές οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει
ανεπιτυχώς το εργαστήριο ΠΕΤΥΛ και χρωστάνε μόνο
αυτό το μάθημα για την ολοκλήρωση των σπουδών τους,
καλούνται με κατάσταση αναλυτικής βαθμολογίας, στην
Αίθουσα Β216 την Πέμπτη 27-10-2011,ώρα 17:00
Οι σπουδαστές οι οποίοι έχουν παρακολουθήσει
ανεπιτυχώς το εργαστήριο ΠΕΤΥΛ και χρωστάνε μόνο
αυτό το μάθημα για την ολοκλήρωση των σπουδών τους,
καλούνται με κατάσταση αναλυτικής βαθμολογίας, στην
Αίθουσα Β216 την Πέμπτη 27-10-2011,ώρα 17:00
Εργαστήριο: Σχέδιο με Η/Υ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Παρακαλούνται οι σπουδαστές που εγγράφησαν στο μάθημα
να επιλέξουν εργαστηριακή ομάδα.
Κατά το χειμερινό εξάμηνο 2011-2012 θα πραγματοποιηθούν οι
ακόλουθες 7 ομάδες (έναρξη εργαστηρίων Δευτέρα 31.10.2011):
Δευτέρα 08:00-12:00 12:00-16:00
Τετάρτη 15:00-19:00
Πέμπτη 08:00-12:00 12:00-16:00Παρασκευή 08:00-12:00 12:00-16:00
Η κατανομή των σπουδαστών σε ομάδες θα πραγματοποιηθεί:
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2001 09:00-12:00
ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2001 09:00-12:00
Στο χώρο του εργαστηρίου
να επιλέξουν εργαστηριακή ομάδα.
Κατά το χειμερινό εξάμηνο 2011-2012 θα πραγματοποιηθούν οι
ακόλουθες 7 ομάδες (έναρξη εργαστηρίων Δευτέρα 31.10.2011):
Δευτέρα 08:00-12:00 12:00-16:00
Τετάρτη 15:00-19:00
Πέμπτη 08:00-12:00 12:00-16:00Παρασκευή 08:00-12:00 12:00-16:00
Η κατανομή των σπουδαστών σε ομάδες θα πραγματοποιηθεί:
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2001 09:00-12:00
ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2001 09:00-12:00
Στο χώρο του εργαστηρίου
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ,
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ "ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ"
ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ,
27.10.2011 ΚΑΙ ΩΡΑ 11.00 - 13.00 ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ Β 013.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ
Οι σπουδαστές κατανέμονται αλφαβητικά
και υποχρεωτικά σε ομάδες όπως παρακάτω:
Αρχικό επωνύμου Α-Ι και Ν-Ρ --> Διπλό Τμήμα Δευτέρας
Αρχικό επωνύμου Κ-Μ -->Τμήμα Τρίτης
Αρχικό επωνύμου Σ-Ω --> Τμήμα Πέμπτης
Η επιβεβαίωση εγγραφής για τους σπουδαστές θα γίνει
στα αντίστοιχα εργαστήρια την εβδομάδα 31/10-3/11
Όλοι οι σπουδαστές πρέπει να έχουν μαζί τους:
ταυ, μολύβια 2Η και ΗΒ, γόμα, διαβήτη, τρίγωνο 45,
τρίγωνο 60, υποδεκάμετρο(όχι κλιμακόμετρο), σελοτειπ, κόλλες Α3
Την ίδια ώρα θα εγγραφούν παλαιοί σπουδαστές
σε ομάδες με διαθέσιμες θέσεις
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
και υποχρεωτικά σε ομάδες όπως παρακάτω:
Αρχικό επωνύμου Α-Ι και Ν-Ρ --> Διπλό Τμήμα Δευτέρας
Αρχικό επωνύμου Κ-Μ -->Τμήμα Τρίτης
Αρχικό επωνύμου Σ-Ω --> Τμήμα Πέμπτης
Η επιβεβαίωση εγγραφής για τους σπουδαστές θα γίνει
στα αντίστοιχα εργαστήρια την εβδομάδα 31/10-3/11
Όλοι οι σπουδαστές πρέπει να έχουν μαζί τους:
ταυ, μολύβια 2Η και ΗΒ, γόμα, διαβήτη, τρίγωνο 45,
τρίγωνο 60, υποδεκάμετρο(όχι κλιμακόμετρο), σελοτειπ, κόλλες Α3
Την ίδια ώρα θα εγγραφούν παλαιοί σπουδαστές
σε ομάδες με διαθέσιμες θέσεις
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011
ΕΝΑΡΞΗ ΘΕΩΡΗΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ Ι
Δευτέρα 31/10/2011
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙΙ
Από Τρίτη 1/11/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ Ι
Από Τρίτη 1/11/2011
ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Τρίτη 25/10/2011
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ Ι
Δευτέρα 31/10/2011
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙΙ
Από Τρίτη 1/11/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ Ι
Από Τρίτη 1/11/2011
ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Τρίτη 25/10/2011
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
ΣΤΑΤΙΚΗ Ι (Α.Π)
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
Ώρα: 11:00 -13:00
Αιθουσα Μπετον
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙ
Οι εγγραφές στο εργαστήριο θα ολοκληρωθούν
την ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2011
Ώρα: 9:00 - 10:00
Αιθουσα Μπετον
ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ (Α.Π)
ΤΡΙΤΗ 25/10/2011 & ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
Ώρα: 11:00 - 14:00
Αιθ: Δ110
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
Τρίτη 1/11/2011
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
ΣΤΑΤΙΚΗ Ι (Α.Π)
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
Ώρα: 11:00 -13:00
Αιθουσα Μπετον
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙ
Οι εγγραφές στο εργαστήριο θα ολοκληρωθούν
την ΠΕΜΠΤΗ 27/10/2011
Ώρα: 9:00 - 10:00
Αιθουσα Μπετον
ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ (Α.Π)
ΤΡΙΤΗ 25/10/2011 & ΤΕΤΑΡΤΗ 26/10/2011
Ώρα: 11:00 - 14:00
Αιθ: Δ110
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
Τρίτη 1/11/2011
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/10/2011
Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2011
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Το μάθημα Σκυρόδεμα Ι θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 31.10.2011
Το μάθημα Αντισεισμικές Κατασκευές θα ξεκινήσει την Τρίτη, 25.10.2011
Η Θεωρία Τεχνικού Σχεδίου θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 24.10.2011 στην αίθουσα Β224.
Το μάθημα ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ θα ξεκινήσει την ΤΡίτη 25.10.2011 στην αίθουσα Β230.
Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2011
Φοιτητικά Πάσο | Νέα παράταση στα περσινά έως τις 31/10
Σας ενημερώνουμε ότι η ισχύς των περυσινών Δελτίων Ειδικού Εισιτηρίου (ΠΑΣΟ) παρατείνεται έως τις 31/10/2011Οι πρωτοετείς φοιτητές έως τις 31 Οκτωβρίου θα μπορούν να κάνουν χρήση των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς, με τις αντίστοιχες εκπτώσεις, με την επίδειξη της βεβαίωσης εγγραφής στο Τμήμα, την οποία εκδίδουν οι Γραμματείες, και την αστυνομική τους ταυτότητα, έως ότου παραλάβουν το επίσημο Δελτίο τους.
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10/2011
ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
12:00 - 13:00
Αίθουσα Β013
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ Ι
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΙΙ
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΙΙΙ
10:00 - 14:00
Αιθουσα Β227
ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ Η/Υ
10:00 - 12:00
Αιθουσα Β015
ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ
ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ
ΕΔΑΦΟΜΗΧΑΝΙΚΗ
ΘΕΜΕΛΙΩΣΕΙΣ
13:00 - 15:00
Αίθουσα Β013
ΤΕΧΝΙΚΗ ΓΕΩΛΟΓΙΑ
12:00 - 13:30
Αίθουσα Β230
ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ
13:30 - 15:00
Αίθουσα Β230
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙ
9:00 - 11:00
Εργαστήριο Μπετον
ΠΡΟΣΟΧΗ!
Κατά την δήλωση πρόθεσης εγγραφής στα εργαστήρια
ΔΕΝ θα γίνουν κατανομές σε ομάδες, δίότι στόχος είναι να
προσδιοριστούνν οι εκπαιδευτικές ανάγκες του τμήματος.
Η ημερομηνία είναι δεσμευτική
Ένας φοιτητής μπορεί να εγγράψει και άλλους αρκεί να δώσει
τον Αριθμό Μητρώου. Για τα εργαστήρια "ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ" &
"ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ" θα συννενοηθείτε με τον κ. Βαρελίδη.
Για τα άλλα εργαστήρια ισχύουν
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10/2011
10:00 - 14:00
Αίθουσα Β215
ΦΥΣΙΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 24/10/2011
14:00 - 16:00
Αίθουσα Β111
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10/2011
ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
12:00 - 13:00
Αίθουσα Β013
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ Ι
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΙΙ
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΙΙΙ
10:00 - 14:00
Αιθουσα Β227
ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ Η/Υ
10:00 - 12:00
Αιθουσα Β015
ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΙΙ
ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ
ΕΔΑΦΟΜΗΧΑΝΙΚΗ
ΘΕΜΕΛΙΩΣΕΙΣ
13:00 - 15:00
Αίθουσα Β013
ΤΕΧΝΙΚΗ ΓΕΩΛΟΓΙΑ
12:00 - 13:30
Αίθουσα Β230
ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ
13:30 - 15:00
Αίθουσα Β230
ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ ΙΙ
9:00 - 11:00
Εργαστήριο Μπετον
ΠΡΟΣΟΧΗ!
Κατά την δήλωση πρόθεσης εγγραφής στα εργαστήρια
ΔΕΝ θα γίνουν κατανομές σε ομάδες, δίότι στόχος είναι να
προσδιοριστούνν οι εκπαιδευτικές ανάγκες του τμήματος.
Η ημερομηνία είναι δεσμευτική
Ένας φοιτητής μπορεί να εγγράψει και άλλους αρκεί να δώσει
τον Αριθμό Μητρώου. Για τα εργαστήρια "ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ" &
"ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ" θα συννενοηθείτε με τον κ. Βαρελίδη.
Για τα άλλα εργαστήρια ισχύουν
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10/2011
10:00 - 14:00
Αίθουσα Β215
ΦΥΣΙΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ 24/10/2011
14:00 - 16:00
Αίθουσα Β111
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)